Ti, kteří mají ke sportu velkou lásku si na něj čas najdou i v uspěchané době. Ale jsou ti, kteří ke sportu tak vřelý vztah nemají a proto v kombinaci s trendem dnešní doby, kdy se času moc nedostává, mají tendenci spíše sklouznout k životnímu stylu, ve kterém pro sport nezbývá místo. A netřeba zdůrazňovat, že velké procento civilizačních chorob souvisí s nedostatkem pohybu.
Pokud pracujeme ve stresu, věnujeme hodně času duševní činnosti, pak pro nás ale právě sport může být tím nejlepším lékem. Nejen, že prokrvíme tělo, lépe se okysličí všechny orgány, páteř a klouby nejsou ztuhlé a nebolí. Také zrychlíme a podpoříme naše myšlení.
Kromě těla trénuje sport i ducha. Přispívá vytrvalosti, odolnosti a celkově pohodě a zlepšuje náladu.
Už jste se dostali do situace, kdy jste stály před řešením složité situace a ať jste si lámali hlavu sebevíc, nemohli jste na to správné řešení přijít? I v takové situaci může pomoci sport. Nemusíte jít podat vrcholný sportovní výkon. Někdy stačí dlouhá, svižná procházka, jít si zaplavat, ujet pár desítek kilometrů na kole, na chvíli zajít do posilovny. Krátce řečeno, jít se věnovat nějaké fyzické aktivitě.
Tělo začne fungovat na jiné energetické úrovni. Někdy pak dostaneme dobrý nápad už v průběhu sportovní aktivity, někdy se jen k rozdělaným úkolům vrátíme a mohou se nám jevit úplně jinak, najednou vidíme, kudy by mohla vést cesta i tam, kde jsme to předtím neviděli.
Dalo by se říci, že sport obecně patří mezi aktivní formy odpočinku. To platí hlavně pro ty, kdo pracují duševně. Když za sebou máme těžký den, hlava je unavená, je mnohem lepší si na sklonku dne ještě zacvičit, zaběhat nebo se alespoň protáhnout, než se usadit k televizi nebo jít rovnou do postele.
Ranních 15 – 30 minut cvičení pomůže nastartovat den v jiné kvalitě. K práci se potom dostaneme svěží, budeme probuzení a akčnější. Svět budeme vnímat trochu jinak, než po probouzení se šálkem kávy v ruce. I ten chutná odlišně, když si před ním trochu protáhneme tělo.