Jinan dvoulaločný je překrásný strom, bývá skutečnou ozdobou parků a volných prostranství, můžete se o tom sami přesvědčit třeba v Opavě, v parku naproti Mendelovu gymnáziu a Slezskému zemskému muzeu, kde jeden mohutný exemplář roste. Jinan však prokazuje i léčebné účinky a využívá se pro tyto účely již mnoho let.
Pomáhá lépe zvládat tetanický syndrom – tato choroba je velmi často spojována zejména s deficitem magnézia (hořčíku) v organismu. Některé zdroje uvádí, že ve Spojených státech trpí nedostatkem hořčíku zhruba dvě třetiny osob, což je opravdu zneklidňující počet. Jak jsme na tom u nás, v České republice? Někdo tvrdí, že velmi podobně, někdo uvádí čísla počtu kolem třetiny obyvatelstva. Přitom je hořčík nesmírně důležitý minerál, jeden z nejdůležitějších, bez něhož nelze přežít.
Jeho nedostatek se projevuje hlubokými depresemi, sklony k sebevraždám, agresivitou a mimo jiné i křečemi svalové tkáně včetně hladkého svalstva vnitřních orgánů. Samozřejmě je žádoucí dodávat do těla hořčík ve vhodné formě, např. v chelátové vazbě s vitamínem B6 P-5-P, ovšem po dobu trvání tetanie a všech nepříjemných projevů s tím souvisejících si můžeme vypomáhat listem či plodem jinanu dvoulaločného. Velmi důležité je však dbát na doporučené dávkování.
Listy jinanu dvoulaločného dokážou rozšiřovat cévy v těle, a to i ty nejmenší, to znamená, že zlepšují prokrvení periferií těla, jako jsou pokožka, vlasy, nehty. Uvádí se, že dobře prokrvují zejména mozek, takže se s úspěchem využívají i pro choroby mozku, jako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, problémy se zapomnětlivostí, hučení a pískání v uších, závratě, bolesti hlavy, stavy zmatenosti a dezorientace, ale třeba i astmatické záchvaty.
Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba najde uplatnění i při onemocněních srdce, jako jsou srdeční arytmie a při prevenci infarktu myokardu. Samozřejmě jej můžete využít i při problémech s močovým a pohlavním ústrojím, např. pro zlepšení a hlavně udržení dlouhodobé erekce penisu.