Nikdo se nechce koupat v kalné vodě plné řas či drobných i větších nečistot, protože to je základ vašeho zdraví během letních dní. Vše se dá snadno zvládnout za pomocí kvalitních chemických přípravků a bazénových vysavačů. V dnešní době již není žádný problém si takové prostředky obstarat, na trhu máme možnost volby z širokého sortimentu. Také byste měli mít na paměti, že důležitým a jedním z prvních kroků k úspěchu je pořídit si pískovou filtraci, kterou je nutné alespoň jednou za 14 dní pročistit a výrobci doporučují ji každé dva roky měnit za novou.
Bazénové vysavače
Jsou jednou ze základních věcí, které byste určitě neměli doma postrádat. Bazénové vysavače vám pomohou zbavit se hrubých nečistot, mezi které můžeme zařadit například písek, nebo kamínky. Máme různé druhy vysavačů – automatické, poloautomatické a mechanické. Pokud se nechceme o nic starat, tak volíme automatické vysavače, které stačí jednoduše ponořit do vody a ony začnou již pracovat samy. Mechanické a poloautomatické vysavače stačí pouze napojit na pískový filtr. Dobré je důkladně vysát celé dno bazénu, ale nezapomínejte také na stěny bazénu, kde se vám mohou nečistoty snadno schovat.
Prostředky na bázi chlóru
Pokud chceme mít vodu hygienicky a zdravotně nezávadnou, tedy bez přítomnosti mikroorganismů, měli bychom přikročit k tzv. bazénové chemii. Vhodné je provést šokovou terapii chlórem, která velmi účinně likviduje zárodky bakterií a virů. Přípravků s obsahem volného chlóru je na trhu velká řada a zabezpečují vám tedy nejen dezinfekci vody, ale také bezproblémové koupání v letních měsících i mimo sezónu.
Důležité je mít na paměti, že před začátkem „ozdravovacího procesu“ vaší bazénové vody, je základním krokem změřit a pravidelně kontrolovat hodnotu pH a tvrdost vody. Hodnota pH nám udává kyselost, nebo zásaditost vody a je vhodné ji kontrolovat alespoň jedenkrát týdně v závislosti na počasí. Při vysokých venkovních teplotách provádíme kontrolu častěji. Správné pH bazénové vody je v rozmezí 7-7,4. Jestliže máme hodnotu vyšší, než je maximum, tak se nám může ve vodě objevit zákal, či nepříjemný zápach po chlóru. Při nižším pH může docházet ke korozi kovových materiálů vně, nebo uvnitř bazénu.