Jste-li majitelem bazénu, pak můžete dozajista potvrdit, že jde o velmi praktické řešení, jak se osvěžit během horkých letních dnů. Pár rychlých temp či ponoření pod hladinu vám může dodat dostatek energie a vzpruhy po zbytek náročného dne. Zchlazení si navíc můžete dopřát skutečně kdykoliv a nemusíte zvažovat zdlouhavou cestu rozpáleným vozem na vzdálené koupaliště, v tomto čase obvykle přetékající davy plavců.
Zdá se, že vlastní koupací zařízení nabízí pouze samá pozitiva, důležité je však nezapomínat i na řádnou údržbu, bez níž byste si koupání v průzračné a nezávadné vodě příliš dlouho nevychutnali. Důležitou výbavu představuje kvalitní filtrace, bazénový vysavač, solární ohřev či chemie nezbytná k čištění. Právě filtrace je pro zajištění kvalitní vody zcela nezbytná. Čištění je nezbytné provádět v pravidelných intervalech, ideálně jednou za sedm dní. V případě vysoké vytíženosti pak i častěji.
Stejně důležité je pak i zazimování bazénu, jen díky tomu si budete moci užít i následující koupací sezónu. Mnoho lidí na tento důležitý aspekt přitom zapomíná a následně lituje. Nechcete-li riskovat, měli byste provést následující kroky:
· zbavit bazén veškerých plovoucích i usazených nečistot, ať už za pomoci síťky či vysavače
· provést důkladnou dezinfekci nejen stěn koupacího zařízení, ale i filtrace
· odebrat z vody schůdky a veškeré plovoucí zařízení
· snížit hladinu, která by neměla převyšovat sběrač nečistot
· odpojit veškeré hadice od přídavných zařízení, a to včetně filtrace, solární ohřevu či čerpadla
· aplikovat přípravky, které zajistí, aby se přes zimu v koupacím zařízení netvořily řasy a nemnožily bakterie
· pečlivě zakrýt bazén ochrannou plachtou, jakmile však klesne teplota pod bod mrazu, plachtu zavčasu odejměte
Budete-li následovat výše uvedené kroky, dozajista na jaře oceníte perfektní stav vašeho koupacího zařízení. Ušetříte si možné trápení a také své finance.